KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14193437
nr 1419 3437
Helmer Avasalu
(1908-2000), Sverige
Tusch, 3 st, Landskap. Signerade, yttermått inklusive ram: 44x52 - 52x42 cm
Helmer Avasalu, estnisk-svensk konstnär född 1908 i Martna, Estland, död 2000 i Södertälje.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:38:38
20/9 15:04:59
Helmer Avasalu
Läs mer om Helmer Avasalu